| Lavy a întrebat:

Ce credeti despre telefonul "Samsung Galaxy Mini"? Funda pentru cel mai detaliat raspuns! Voturi celorlalte raspunsuri! Multumesc!

7 răspunsuri:
| TheExpert01 a răspuns:

Pai m-am uitat si eu al el si e ff bun are internet gratis camera 2 mpx mi se pare 2gb cablu de date baterie maree e si eftin nu e ncii un tel GIGANTIC eu zic sa il iei si eu am si e ff misttoooo funda?

| Cryssu17 a răspuns:

Eu am telefon Samsung Galaxy Mini (black) si tin sa spun ca ete foarte bun fata de majoritatea telefoanelorwinking. Merge perfect, nu am avut probleme cu el,si stii ca la majoritatea telefoanelor cu touch, cand scrii mesaje normal iti apare butoanele ca la telefonul normal, numai ca trebuie sa apesi, doar daca intorci tel ca sa apara lateral, iti apare gen tasta qwerty. La tel Samsung galazy mini ai asa gen tasta qwerty doar ca cu touch, indiferent pe ce parte ai intoarce. E genul de telefon care poti sa apesi doar cu pielea unei persoane. Nu poti cu unghia sau cu un betisor, sau orice altceva (ceea ce e foarte bine pentru ca nu se zgarie usor ), daca esti de ulei sau uda pe maini nu merge (din nou foarte bine, pentru ca nu se strica ), are camera de 3, 2 si face pozele foarte bune pentru ca are lentila buna. Pozele ies mari pe pc, gen aparat foto. Spre deosebire de celelelalte telefoane, are Android 2, 2, (e ca si cand ar avea windos), si de`asta merge foarte bine telefonul, este subtire, si finut, si daca atingi numai putin iti apare ce doresti nu trebuie sa apesi ca dementa ca la alte tel.muzica se aude bine, internetul datorita androidului merge f. repede (asa imi merge mie) Si mai tin sa spun ca Meniul este foarte mare. ai o gramada de aplicatii, si foarte multe lucruri care poti sa faci la el.
Merita banii cu siguranta. ti`l recomand cu placere.:X

| fluturas2 a răspuns:

Buna Lavy! Parerea ma e ca acest telefon este destul de bun si merita cumparat de ori cine. Asta e parerea mea si sper sa iti fie de folos.Bafta!

| Iasyxd a răspuns:

E un tefelon bun doar ca are camera cam mica si este bun sistemul android, mai bun ca Apple+ ca are si procesor big grin

| MusicIsLife a răspuns:

Dimensiune

Greutate

105g
Dimensiuni

110.4 x 60.8 x 12.1 mm
Afisaj

Swype text input method
Accelerometer sensor

TouchWiz v3.0 UI
Dimensiune
240 x 320 pixels, 3.14 inches
Tip

TFT capacitive touchscreen, 256K colors
Sunet

3.5 mm slot audio

Difuzoare

Da
Tipuri de sonerii de apel

Vibratii, MP3 sonerii
DNSe sound enhancement
Memorie

Card slot

microSD, up to 16GB
Internal

160 MB
Registru apeluri

Nelimitat
Agenda

Nelimitat intrari&campuri, Photocall
Data

USB

Da, microUSB v2.0
Port infrarosu

Nu
Bluetooth

Da, v2.1 cu A2DP
WLAN

Wi-Fi 802.11 b/g/n;
3G

HSDPA, 7.2 Mbps
EDGE

Clasa 10, 236.8 kbps
GPRS

Clasa 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
Camera

Secundara
Nu
Video

da, QVGA@15fps
Facilitati

Geo-tagging
Principala

3.15 MP, 2048x1536 pixels
Facilitati

Inregistrare voce

MP4/H.263/H.264/WMV9 player

MP3/eAAC+/WAV/WMA9 player

Sau poti intra aici pentru video http://www.youtube.com/watch?v=uNd0Bti3R14&feature=player_embedded#at=214

| TpU_3024 a răspuns:

Samsung Galaxy Mini S5570 cred ca este unul dintre cele mai ieftine telefoane mobile ce functioneaza cu sistem de operare Android 2.2 (Froyo). Da! Vine cu sistem de operare Google Android 2.2 (Froyo) preinstalat din ceea ce se poate citi pe internet si pot sa dau crezare acestui lucru pentru ca telefonul este atat de nou incat a fost prezentat de Samsung la congresul de telefonie mobila din Barcelona desfasurat in luna februarie 2011.

Faptul ca Google lucreaza in ultima perioada din ce in ce mai strans cu Samsung nu cred ca este o intamplare. Prin aceasta colaborare de succes iata ca au reusit sa lanseze probabil cel mai ieftin smartphone cu Android de pe piata si suntem convinsi ca operatorii de telefonie mobila din Romania se vor inghesui sa-l ofere la super preturi pentru conectare.

Telefonul vine cu 160 MB de memorie interna, cu un card de 2 GB in pachetul de vanzare si cu suport pentru card de memorie microSD cu capacitate de stocare de pana la 32 GB! In plus, Samsung Galaxy Mini este dotat cu tot ce ar trebui sa fie dotat un smartphone veritabil cum ar fi Wi-Fi pentru conectarea simpla la retele wireless, dar si cu HSDPA (3G+/3.5G), tehnologie ce ii permite navigarea pe internet prin reteaua operatorului pe care il folositi cu viteze de pana la 7, 2 Mbps pe download.
Camera foto cu rezolutie de 3, 15 MP este suficienta pentru a face poze de calitate, dar insuficienta pentru a transforma fotografiile in arta pura icon smile Samsung Galaxy Mini S5570. Totusi, ca la orice smartphone cu GPS care se respecta, camera foto este dotata si cu functia de Geo-tagging (trebuie activata din meniul telefonului) ce permite identificarea prin sateliti GPS a locatiei unde s-a realizat o fotografie.

Ca sa finalizam rapid si cu capitolul A-GPS (Assisted GPS) putem spune clar ca va puteti folosi si pentru navigare GPS de aceasta functie a lui Samsung Galaxy Mini. Nu stiu daca va puteti baza doar pe aplicatiile si hartile care vin "la pachet" asa ca puteti instala fara probleme MotNav (un IGO pentru Android adaptat la smartphoneurile Motorola) sau IGO pentru Android. Aceste aplicatii software precum si hartile pentru teritoriul Romaniei pot fi gasite pe internet folosind motorul de cautare Google sau pot fi oferite de Teo de la GSMRo prin intermediul (doar) unor informatii icon smile Samsung Galaxy Mini S5570 dintr-un articol viitor. Va reamintim ca pentru "sanatate", GSMRo recomanda cumpararea aplicatiilor software care costa bani. Concluzia era ca pentru a fi mai usor cu ochii pe articolele GSMRo care pot oferi informatii foarte importante, merita sa te abonezi acum la stirile GSMRo cu un click aici, daca nu ai realizat pana acum acest lucru bineinteles icon smile Samsung Galaxy Mini S5570.
Ca orice telefon cu sistem de operare Android 2.2, Samsung Galaxy Mini vine cu majoritatea aplicatiilor de socializare integrate si chiar daca nu iti gasesti deja "montata" pe el aplicatia preferata, o poti descarca foarte rapid de pe internet prin intermediul Android Market. A … uitasem sa va spun ca trebuie neaparat sa va puneti o optiune de internet la pachetul dumneavoastra de comunicare pentru ca acest smartphone este dependent icon smile Samsung Galaxy Mini S5570 de internet, iar folosirea acestuia fara internet nu numai ca nu va lasa sa va bucurati de toate functiile lui, dar va poate aduce si in stadiul de a face cost suplimentar daca nu sunteti atenti.

Probabil multi vor spune ca procesorul de 600 MHz este depasit pentru un smartphone cu sistem de operare Android 2.2 si probabil vor avea dreptate icon smile Samsung Galaxy Mini S5570. Un procesor de 600 MHz pentru un astfel de telefon e destul de mic si cu siguranta Samsung Galaxy Mini nu se va "misca" precum tatal sau Samsung Galaxy S, dar va aduce un plus de economie acumulatorului Li-Ion de 1200 mAh cu care este dotat. Nu stim o autonomie aproximativa a acestui telefon, dar cu siguranta atinge o medie de 2 zile fara aplicatia NetQin Android Booster de care va povestea Teo in acest articol. Suntem convinsi ca viitorii posesori de Samsung Galaxy Mini se vor intoarce la acest articol de pe GSMRo si ne vor lasa cate un comentariu cu opiniile si experientele lor!

Incheiem povestile despre Samsung Galaxy Mini cu specificatia ca acest telefon nu se gaseste doar pe negru asa cum spun colegii de la GSMArena.com ci se gaseste si pe culoarea alba asa cum puteti observa si in pozele "aruncate" in acest articol!
FUNDA?happy

| dany_7474 a răspuns:

Fain