| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti dupa acest prim protest cu Raed Arafat.Care a avut un succes pentru oameni si aceste proteste care se mai practica in aceste zile, credeti ca Basescu isi va da demisia? Credeti ca va fi inca o "revolutie"?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Revolutie nu are cum sa fie pentru ca jandarmii retine lumea, daca s-ar uni si ei impotriva revolutiei atunci s-ar face prapad.

| itsirc3 a răspuns:

Eu nu cred ca isi va da demisia pentru ca mai are un an de guvernare si nu renunta el asa de usor. "Revolutie" nu cred ca va fi pentru ca romanii nu stiu sa isi ceara dreptul.

| sylar2007 a răspuns:

Daca nu se iese serios in strada Base nu isi va da demisia. Daca va fi inca o revolutie? sincer nu cred pentru ca romanu e lenes si obisnuit sa taca si sa inghita.Aseara erau la universitate circa 2000 de oameni, doar la 2000 de oameni li s-au taiat salarile,pensile, alocatiile etc? doar lor? Suntem obisnuiti sa stam cu, cururile pe fotoliu in fata tv-ului si sa ne plangem.intodeauna gasim o scuza:ba ca e in timpul saptamani si sunt la lucru, ba ca e weekend si na trebuie sa se relaxeze omu, ba e frig ba e cald etc.bineinteles mai sunt si tampiti care spun,, de ce sa ies oricum nu se schimba nimic''sau,, oricum toti sunt hoti'' mascand astfel propria lasitate sau prostie

| Alișa00000000000 a răspuns:

Sa dea Dumnezeu sa se intample asa si sa l dam jos pe basescu la fel cum au facut arabii cu gaddafi laughing), m am saturat sa ne conduca tara un chior chelios care nu stie nici cum il cheama.nu credeti ca meritam o romanie mai buna cu un presedinte mai responsabil de faptele sale?sad