| andronik93 a întrebat:

Cam cati oameni credeti ca se vor strange la protest diseara?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pai din ce am inteles au venit ca sa scape de caldura de acolo, desi vor veni multi, vor urla, se vor racori si vor pleca inapoi

| Freya1 a răspuns:

Sincer nu stiu si nu ma intereseaza. Daca inca romani nu au realizat ca iesind in drum cateva zile cei din guvern, parlament vor aproba ce spun doar sa ii trimita acasa si pe urma vor face tot cum vor ei, nu am ce sa spun.
Oricum se strang o zi doua ca au acum in august concediu si dupa se intorc oameni acasa ca nu isi vor pierde locul de munca pentru un iesit in drum.
Poate sa ma critice cine o sa vrea, dar si noi suntem ***.uti si rasfututi.Nu suntem niciodata pe acelasi gand si ne ducem dupa cum bate vantu sau spune vecinu.Pe vremuri nu a fost bine ca am fost la ratie, acum nu e bine ca suntem prea liberi, taxele sunt prea mari, da nici sa nu le platim nu e ok ca nu mai avem salarii si alte rahaturi, acum ii votam pe astea ca e bine cu ei, dupa o luna hai sa ii dam jos etc.Nu imi mai bat capul de mult cu ce se intampla f..ase de amiaza ca am eu alte probleme.

| AC4S4 a răspuns (pentru Freya1):

E tipic românesc să nu iasă la vot și să nu le pese de alegeri, dar să se plângă apoi de cine a ieșit.

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Le place sa fie in gup, sa socializeze

| GoldenZenith a răspuns:

Cateva mii, aproape toata tara.

Totul este inutil, fi mi ar scarba de mufa lu' Dragnea. Nu ai vazut ce au facut astia cu legea pensiilor? Iar le ia ochii batranilor si ne pun la zid pe noi, astia tineri. Ca doar viitorul tarii depinde de niste mumificati spalati pe creier.

| RAY a răspuns (pentru GoldenZenith):

Sys, dreapta a fost la putere din 2004-2012 apoi din 2013-2016, nu au facut nimic pozitiv,dar romanul uita multe, nu ai ce sa alegi, cei din dreapta sunt plini de hoti, udrea, base

| andronik93 explică (pentru RAY):

Eu nu cred că e vorba de dreapta sau de stânga, dacă cineva a câștigat niste alegeri, a făcut-o să își respecte vestitul "program de guvernare", nu să facă jaf in buget și să facă praf tot sistemul judiciar, ca să poată scăpa niste indivizi de pușcărie. In 2007 am intrat în UE, și oricum atâta hoție și incompetenta nu am văzut până acum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''câteva milioane'' rolling on the floor
~100.000

| Jannah a răspuns:

Mi se rupe