| Anonim103723 a întrebat:

Am auzit ca pe 10 august va fi protest in Bucuresti cati oameni vor veni? Si daca cei corupti de la PSD, ALDE isi vor da demisia ceea ce cred ca e rar cine ar urca sus? Cine va fi prim ministrul si Presedintele, Idei sau variante
P.S Nu sunt pesedist ii urasc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti cate persoane vor participa la un eventual protest, posibil cateva zeci sau sute de mii.
De asemenea n-avem de unde sti cine ar fi prim-ministru in caz ca actualul Guvern, in frunte cu actualul prim-ministru si-ar da demisia, depinde de propunerile ce vor fi facute de partidele parlamentare, acceptate de Parlament si numirea de catre Presedinte.
Presedintele actual nu se schimba daca se schimba Guvernul, abia la alegerile din toamna poate fi schimbat presedintele, bineinteles daca nu va fi ales tot actualul presedinte.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vor fi putini, foarte putini anul asta pe 10 august.
Demisia nu si o da nimeni. Si nu inteleg de ce intrebi de președinte, ca Iohannis nu are nicio treaba cu psd alde si nici nu are vreun motiv sa isi dea demisia

| sierra1 a răspuns:

"Si daca cei corupti de la PSD, ALDE isi vor da demisia"

asta nu va fi niciodată!

| anonimg a răspuns:

Dacă toți corupții și-ar da demisia, s-ar desființa guvernul României și nu ar mai exista niciun parlamentar, și deci nici parlament nu va mai fi.
Nu există parlamentar care să nu fi fost corupt. Nu există parlamentar cinstit.

| minrest a răspuns:

Nu stiu cati vom fi, dar voi fi acolo. Anul trecut de 10 august nu am participat la protest, dar am fost noaptea la ora 23 sa vad ce se intampla, am vazut o intreaga masinarie de represiune, cai, bombe sonice, grenade lacrimogene, aruncata asupra unei multimi care nu se apara, ca o piatra de moara peste niste oua. Nu asta e miza acum, sa se schimbe guvernul! Guvernul se va schimba in urma alegerilor parlamentare de la anul. Acum vom cere dreptate pentru 10 august anul trecut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alt protest, alte gaze lacrimogene, alți oameni bătuți nevinovați. Nu știam de protest.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Nici nu stii pe ce lume traiesti, nu? De unde sa stie cineva cate persoane vor veni? De unde sa stie cineva daca Guvernul isi va da demisia? Trecand de asta, daca si-o da... majoritatea parlamentara este a PSD, deci noul Guvern tot de acolo vine. Bai, voi sunteti chiar atat de prosti, chiar atat de incapabili sa va informati si sa pricepeti, sau mimati?

| adolf11 a răspuns:

Datorita incidentelor petrecute in ultimul an va fi foarta multa lume.

| Davidavid02 a răspuns:

Te uiți si tu la știri? #rezist