| anonim_4396 a întrebat:

Ce e exact  curentul? Ma refer la situatia in care te  trage curentul. Ce se intampla cu corpul tau?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Iti scade imunitatea deoarece corpul isi foloseste resursele pentru pastrarea temperaturii constante si investeste mai putin in imunitate. De aceea e mai usor sa faci infectii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Curentul poate provova multe:sinuzita, otita, conjunctivita, si - Doamne fereste - ti se poate stramba gura(cunosc un astfel de caz). Daca te doare urechea, incearca sa-ti introduci(nu foarte adanc) o tigara aprinsa.Las-o sa fumege pana la capat, si in acest timp ia-i jarul.SAa nu te sperii, caci o sa simti niste paraituri in urechi, ceea ce inseamna ca ai mult curent. Dar asta nu e destul:trebuie totusi sa mergi si la un medic.