| anonim_4396 a întrebat:

Ce e imvu? Ca am vazut ca multi au cont pe imvu.

Răspuns Câştigător
| sshhhhhttttt a răspuns:

IMVU a inceput ca un messenger 3D. Cu timpul, insa, in jurul aplicatiei, s-a creat o comunitate.

Pesite, utilizatorii isi decoreaza homepage-ul cu stickere, introduc tot felul de coduri pentru a le face mai atractive... Exista magazinase in care alti utilizatori iti creeaza avatare si semnaturi fie pe credite, fie pe gratis... Exista designeri de pagini web, care lucreaza si ei fie pro bono, fie pe credite.

Pe messul lor, nu vorbesti doar cu prieteni, ci poti sa discuti si cu un necunoscut la intamplare. Poti sa intri in chatrooms, care nu sunt asa cum crezi tu probabil! Sunt cluburi, plaje, nave spatiale etc, in care dansezi, saruti, imbratisezi si ce mai vrei tu! (nu, nu sex, pentru sex ai nevoie de un permis!)

Avatarul ti-l poti crea ca sa iti semene perfect, sau il poti face sa arate asa cum ti-ai dori sa arati! Ii cumperi hainute, casute, animalute... Si cei care le creeaza sunt alti useri ca tine!

Imvu este un joc virtual in care iti faci un avatar.
ii cumperi haine si chatuiesti cu diferite persoane.
Ai grija de animalul tau (daca ai unu) si te plimbi prin diferite locatii

Funda?