| VladoiuDany a întrebat:

Ce este acela 'Acril', sticla? Si vreau sa stiu daca e rezistenta, si transparenta?!?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu este sticla --- este un material plastic din care se fabrica spre exemplu, placile antifonice http://www.tuplex-plastic.ro/p/bariere_fonice_acrilice

| AndraNicoleta a răspuns:

Este o piatra semipretioasa. Nu este trasparenta.
Este destul de rezistenta. Se fac si dinti din ea laughing

| garetbora a răspuns:

1. (Chim.; în sintagma) Acid acrilic = lichid nesaturat, incolor cu miros înțepător, solubil în apă, obținut prin oxidarea acroleinei și folosit la fabricarea unor materiale sintetice. 2. (Despre produse industriale) Care este obținut cu ajutorul derivaților acidului acrilic