| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu cum pot transofrma o poza jpg sa fie una transparenta(png). Nu doar formatul, sa fie si transparenta. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Simplu.

Foloseste :
http://www.pixlr.com/
Si, faci asa:
Prima data cand ai intrat in PIXLR Editor iti v-a aparea ceva de genu' cu. Upload image from computer si altele.
Da-i la Upload image from computer
Si pui imaginea pe care o vrei
Si dupa aia in stanga iti v-a aparea ceva.cu niste toolsuri. Da-i click pe patratzelul ala albastru si incercuieste poza.
Dupaia, uitate sunt si alege optiunea Edit. Da-i la Copy.
Si, faza cu PNG-u. Da-i la FILE si da-i la New Image.
Si acolo iti va da marimea pozei si iti v-a da o chestie.
Bifeaza casuta cu Transparent. Da-i Paste la poza si gata.
Doar ca.trebuie sa stergi cu guma.
Guma este cea cu rosu si roz.

Skillz.

1 răspuns:
| ReaPer_6576 a răspuns:

Pai descarca photo shop si ai la functi sau poti descarca si picasa acolo poti decupa o poza sau o poti micsora, mari, schimba culoarea sau sa indepartezi ceva.