| dEEk a întrebat:

Ce este mai bun corp sau mental?

Răspuns Câştigător
| Sava30 a răspuns:

Am experienta foarte mare in metin.Joc din 2008.
Iti voi zice toate lucrurile bun, dar si mai putin bune despre ambele clase
1.Raz. Mental: Este un caracter care poate dobora un corp din 2-3 skilluri, depinde acum de bonusuri.Dar eu am avut si corp si mental si iti zic ca se simte extrem de mult corpu rezistent. Are doar 2 puncte slabe mentalul:1. Sparge metine un pic mai greu, 2.Este lent
Raz.Corp: Un caracter foarte rapid, un atac impresionant. In pvm se simte foarte mult abia dupa 75 vorbim de v3, v4 deoarece este foarte rapid, fata de cel mental care este lent. Pvp, parerea mea este ca mentalul domina capitolul pvp dintre cele 2 rase, deoarece mentalul are magiile mult mai puternice decat corpul, si in al doilea rand corpul rezistent P vs Aura P diminueaza aura, aproape ca atacul cu sabia a corpului, sau incizia tripla sunt inutile. Dezavantajele corpului: Iuresul creste expunerea la pagube, iti trebuie o aparare buna pentru a rezista pvm. Sper sa iti fie util ce ti-am zis, si dupa parerea mea razboinicul mental il depaseste atat pvp, cat si pvm pe cel corp

9 răspunsuri:
| Robertttttttt a răspuns:

Corp are aura care este in special buna la Atac, Mental are aparare, Iti sugerez corp e mai bun atacu apararea o faci si cu armura si scut.

| EcstasyW a răspuns:

Amandoua...corpi ataci mai bine si mental ai apararea buna da fa-ti corp

| Sava30 a răspuns:

SOLDIER Vreau sa te contrazic la treaba cu metinele, desigur din experienta mea. Pe cand aveam war corp, m8 aura si m9 iures lv 65 bateam la metine de 65 si trebuia sa ma dau jos de pe cal, sa bat monstri, tot la lvl 65 cu mentalu corpu G nu ma clinteam de langa metine astfel mi-au picat 83 de SS-uri in 2 luni

| bosdebos333 a răspuns (pentru Sava30):

Eu cred ca war mental este cel mai eficient si cresti foarte repede mai ales pe metin 2 ro

Răspuns utilizator avertizat
| iulica138 a răspuns:

Ba,dupa parerea mea mentalu mi se pare mai bun, nu ma contrazic cu nimeni ca ba e mai bun ala sau ala dar ca de cand joc metin2 (din 2011-2014) si rup cu mentalu happy

| FeeLGooD a răspuns:

Salut! Iti spun eu raspunsul CORECT!(am experienta foarte mare in Metin2 si private si ro)
La inceput am crezut ca waru mental este mai bun si pvp si pvm.Dar am gresit! Mi-am dat seama ca warul corp e MAI BUN.De ce? Pentru ca intr-adevar waru mental e mai puternic in skill-uri dar warul corp e mai puternic in hit-uri! De asta e si mai rapid iar pana un war mental iti da toate slillurile, corpu te bate din hitturi dar trebuie sa ai sansa de a bloca ataku corp. fff mare si va da numai MISS-URI! Iti spun eu ca asa este!

| TheROby2000 a răspuns:

Pai daca ai iteme bune baga-te pe corp (cu aura) pentru ca ai magii de ATAC. Daca ai iteme de aparare mai slabe recomand mentalul datorita CORPULUI REZISTENT!

| Ciobanu_Stefan_2000 a răspuns:

Nu pot zice ca sunt mare expert in metin dar crede-ma ca am jucat foarte mult metin din 2007 pana acum in 2014 este ceva timp si am avut de-a face numai cu war metal si war aura eu zic ca PVM este mult mai bun mentalu daca dai de pe cal daca nu dai de pe cal este mai bun corpu, iar la dueluri este mai bun mentalu deoarece apararea invinge mereu atacul asa ca eu iti recomand un WAR MENTAL cu 100%incredere