| anonim_4396 a întrebat:

Ce este Windows 7 Dvd Usb Tool? Si cand trebuie instalat, dupa ce am descarcat Windows 7 sau dupa ce am instalat Windows 7?

Răspuns Câştigător
| mudokins78 a răspuns:

Windows 7dvd usb tool, este un program care îţi permite să scrii windows pe un stick! Odată stickul scris, el se comportă ca un DVD normal!, doar că e pe stick. (e mai convenabil, dvd-ul se zgârie la un moment dat)
Părearea mea este că în loc de dvd usb tool, poţi folosi Rufus (versiunea portabilă) este mai usor de lucrat cu el şi e mai puternic decât windows 7 dvd usb tool.
După ce descarci windows de pe internet, verifici cu clic dreapta direct pe windows, jos in fereastra care apare, şi apeși pe property. O să apară o altă fereastră în care îţi arată detaliile legate de fişierul descarcat.
Uită-te unde scrie-Type of file
Ar trebui să arate aşa
Type of file:Windows(iso)
Daca nu apare iso în paranteză şi apare, 7zip, rar. Atunci trebuie dezarhivat, să poţi avea acces la fişierul iso.
La urmă nu trebuie decât să scrii windows cu rufus şi poţi începe instalarea, după ce setezi mai înainte în bios secvenţa de butare, să fie stickul prioritar la butare. Succes

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| iwefgOficiall a răspuns:

Windows 7 Dvd Usb Tool este o aplicatie pentru windows cu care faci un stick butabil sau un dvd butabil cu windows.
Trebuie antai sa ai instalat sistemul de operare si pe urma poti sa-l folosesti pentru a face un stick butabil.