| andreea95 a întrebat:

Ce fac daca mi-am pierdut telu? sunt disperata! este un samsung corby... l-am primit de ziua copilului si l-am mai pierdut o data, insa a fost gasit de cineva, dar acum chiar nu stiu. raspunsuri rapiddddd

8 răspunsuri:
| StefanS a răspuns:

Poi incearca sa tot suni pe numarul tau de telefon si poate persoana care l-a gasit decide sa t-il dea inapoi gratis sau contra cost. Depinde de persoana care l-a gasit. Altceva nu ai ce sa faci. Sa nu crezi ca sunt "detectoare" ca sa il gaseasca.

| Hypathia a răspuns:

Data viitoare sa ți-l legi de gat.

| MariusPopa a răspuns:

Eu zic ca este bine sa suni pe numarul tau. Daca la gasit cineva cu sfulet bun are sa iti raspunda si poate o sa til inapoieze.Este singura modalitate deoarece nu ai fost jefuita sa poti anunta politia care acum poate sa depisteze telefonul prin satelit si il localizeaza.

| hSh3ad a răspuns:

Si eu am gasit un Galaxy S, dar am tinut cont ca era telefonul prietenului meu i l-am dat inapoi.
Incearca sa-l cauti unde ai fost ultima data, ca poate il gasesti.
Mai sunt si persoane cu suflet bun, dar ma indoiesc ca ti-l vor returna inapoi, tinand cont ca este un telefon cu touchscreen.

Multa bafta la cautare!

| DarkDream a răspuns:

Daca suni si iti raspunde cineva care cere o sumamare de bani ( peste 70 ron ) poti merge la politie ei o sa te ajute ar fi bine sa mergi cu un parite sunt uni politisti de treba care te ajuta si fara sa fie pariti langa tine da majoritatea nu te baga in sema straight face
Daca ai fost la scoala incearca si la femeia de servici poate ai noroc poate a gasit ea telefonul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi s-a furat telu' Samsung corby crying

| Liviu222 a răspuns:

Varianta asta nu stiu sigur daca merge dar stiu ca in afara e utilizata. Daca telu tau are "A-gps support" poti sa mergi la politie cu datele telefonului tau(i-mei) si ai putea sa il localizezi prin GPS.

| Liviu222 a răspuns:

Tocmai am intrat pe net si nu are gps...nu ai ce sa faci daca nu rasp nimeni la tel si/sau nu vrea sa ti-l mai dea...imi pare rau sad