| florinagabriela15 a întrebat:

Ce facultate as putea sa urmez dupa profilul filologie? Dar dupa pedagogie? La care dintre ele am sanse mai mari?

Răspuns Câştigător
| Liviucu a răspuns:

Daca faci un liceu pedagogic, la facultate vei da la Facultatea de Stiinte ale Educatiei. Asta inseamna ca vei ajunge ori educatoare ori invatatoare unde vei preda la clasele I-IV. Daca insa e vorba de filologie, aici nu conteaza liceul, la ce liceu esti, va conta ca apoi sa dai la o facultate de Litere de unde poti iesi profesor. Daca vrei sa predai la V-VIII ajunge doar licenta, daca vrei si la liceu iti va trebui si un master in domeniu.
Mult succes! happy

| florinagabriela15 explică (pentru Liviucu):

Multumesc mult! si alte raspunsuri?

1 răspuns: