| flory_9684 a întrebat:

Buna ...eu tocmai am intrat la liceul pedagogic si nu vreau sa devin un "cadavru didactic"-deci alta facultate decat cea de pedagogie ce as putea sa urmez?(sunt la filologie)

8 răspunsuri:
| andreig a răspuns:

De abia ai intrat la liceu si tu te gandesti deja la facultate, axeaza-te momentan pe liceu!

| ◕‿◕ a răspuns:

Poti merge la ce facultate vrei. nu conteaza la ce profil ai fost... succes

| danco a răspuns:

Pai depinde ce prof vrei sa fii: engleza, fizica, mate etc, etc. Totusi sper sa nu ajungi cadru didactic daca pui astfel de intrebare. Plus ca iti insulti eventuala viitoare profesie. Ce poti invata tu pe altii daca nu te respecti pe tine? Probabil si din cauza asta (profesori slabi) apar generatii intregi de semianalfabeti obraznici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite ce spune un cadavru vorbitor: intai termina liceul, ia BAC-ul cu o nota rezonabila, apoi mai vorbim!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sh eu am intrat tot la filo in peda dar in c-lung****cine vr sa vb luati id asta sa ne cunoastem mai bine...pooooop,n3bwna7yk_cool_gyrl

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sh eu am intrat tot la filo in peda dar in c-lung****cine vr sa vb luati id asta sa ne cunoastem mai bine... pup, n3bwna7yk_cool_gyrl

| lextim a răspuns:

Dar daca nu vrei la pedagogic inca te poti transfera.

oricum poti alege orice facultate dupa liceu

| beibiii a răspuns:

Poti urma orice facultate... app : de unde esti? happy ca si eu am intrat la Pedagogic la filologie laughing trimite`mi msg daca vrei sa imi zici happy