| anonim_4396 a întrebat:

Ce-i poezia? Un altoi de ginduri vechi pe ginduri noi... cum intelegeti aceasta afirmatie?

2 răspunsuri:
| Schizophrenic a răspuns:

Nu-ti facem temele!

| Popa_Andrei_1992 a răspuns:

Exact ca aceasta afirmatie. "Ce-i poezia? Un altoi de ginduri vechi pe ginduri noi..."
Un scriitor de acum 100 de ani scrie o poezie in anumite noante, aceste nuante niciodata nu se vor termina de interpretat. De exemplu "luna e ca o minge ce niciodata nu va inceta sa se miste"...oho in cate feluri poate fi interpretata aceasta afirmatie facuta de mine.