| BiancaBiby123456 a întrebat:

Ce imi puteti zice de FUJIFILM S4000?:* FUNDA! happy Si cat de bine face poze? :*

Răspuns Câştigător
| Alecsandra95 a răspuns:

1. Zoom Super mare, calitate HD remarcabila.
Calitate a imaginii optima, atat pentru video HD, cat si pentru imagini cu ajutorul Fujinon Lens.

• Zoom Optic Fujinon 30x. Lentile Wide Zoom de 24mm.
Lentilele Fujinon de renume pe scara larga sunt folosite in numeroase situatii, inclusiv pentru sateliti in spatiul cosmic, TV / film, la supraveghere si la camerele compacte.
Camera Foto S4000 de mare precizie si cu o tehnologie optica incredibila, este prevazuta cu cel mai bun unghi larg de 24mm si un zoom optic de 30x.

• 14 Megapixeli - culori vii si claritate.
O impresionanta rezolutie de 14 megapixeli nu va scapa cele mai fine detalii ale subiectului.
Imaginile sunt capturate cu precizie si claritate, in culori vii, chiar si atunci cand sunt imprimate la dimensiuni mari.

• HDTV - compatibil cu fotografii si filme.
Cu abilitatea de a captura atat fotografii, cat si filme in format 16:9 de inalta definitie, FinePix S4000 va permite sa descoperiti impactul full-screen HDTV.

2. SR AUTO si functii de detectare.
Finepix S4000 este echipata cu SR AUTO, functie de recunoastere auto a 6 scene cu functii complet incarcate de detectare care detecteaza fetele, clipitul si zambetele pentru fotografii clare optimizate.

• SR AUTO cu 6 scene.
Scenele incadrate sunt detectate automat si selectate in setarile camerei depinde de caz: Portret, Peisaj, Noapte, Macro, Portret de noapte si Portret iluminat.

• Detectarea Fetei.
Detectarea fetei optimizeaza persoanle din imagini prin detectarea si ajustarea focalizarii si expunerii pentru a asigura rezultate luminoase si clare.

• Eliminarea efectului de ochi rosii.
Finepix S4000 elimina efectului de ochi rosii in mod automat, detecteaza si corecteaza pentru un rezultat final perfect.
In plus, poate recunoaste simultan pana la 10 fete intr-o fotografie.

3. Caracteristici atractive intr-un corp compact.

• Ecran LCD de 3.0"
Ecranul LCD luminos, de 3.0 inch al camerei Finepix S4000, face usoara fotografiere in stil mare.
Partajarea imaginilor este o placere, datorită unei rezolutii de mare impact cu 460.000 puncte.

Tipul aparatului foto
Model: Finepix S4000
Tip: Bridge
Calitatea Imaginii
Rezolutie efectiva (MP): 14.0 MegaPixeli
Senzor imagine: 1/2.3 inch CCD
Rezolutii imagine: L : (4:3) 4288 x 3216 / (3:2) 4288 x 2864 / (16:9) 4288 x 2416

M : (4:3) 3072 x 2304 / (16:9) 3072 x 1728

S : (4:3) 2048 x 1536 / (16:9) 1920 x 1080
Display
Display LCD: 3.0"
Vizor Optic: Da
Inregistrare video
Filmare: HD
Rezolutii filmare: 1280 x 720, 30fps

640 x 480, 30fps
Inregistrare audio: Da
Optica
Tip obiectiv: Fujinon
Zoom optic: 30x
Zoom digital: 6.7x
Distanta focala: f=4.3 - 129.0mm (echivalent in format 135: f= 24 - 720mm)
Diafragma maxima: f/3.1 (Wide) - f/5.9 (Tele)
Stabilizare optica de imagine: CCD - shift
Control focalizare
Tip focalizare: Autofocus
Mod focalizare: Auto focus (Area, Multi, Center, Tracking), Continuous AF, Manual focus (One-push AF mode included), AF assist illuminator available
Plaja focalizare: 40cm - infinit (standard)

Minim 2cm (macro)
Control expunere
Sensibilitate ISO: Auto / 100 / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200 (2048 x 1536) / 6400 (2048 x 1536)
Tip obturator: Electronic
Viteze obturator: (Auto) 1/4sec. - 1/2000sec., 8sec. - 1/2000sec.
Moduri de expunere: Programmed AE, Aperture Priority AE, Shutter Priority AE
Moduri balans de alb: Fine, Shade, Fluorescent light (Daylight), Fluorescent light (Warm White), Fluorescent light (Cool White), Incandescent light, Custom
Moduri presetate (scene): Zoom Bracketing, Natural Light & with Flash, Natural Light, Portrait, Baby, Smile, Landscape, Sport, Night, Night (Tripod), Fireworks, Sunset, Snow, Beach, Party, Flower, Text
Blit
Blit integrat: Da
Raza efectiva blit: Aprox. 40cm - 7m (W)

Aprox. 2.5 - 3.6m (T)
Memorie si alimentare
Card compatibil: SD, SDHC
Alimentare: AA
Conectivitate
Iesire video: NTSC / PAL
Iesire HDMI: Miniconector HDMI
Conectivitate PC: USB 2.0
Capacitati direct Print: DA
Telecomanda: NU
Caracteristici fizice
Dimensiuni(mm): 118 x 80.9 x 99.8
Greutate(g): 540
Culoare: Neagra