| Bafana a întrebat:

Salut,
Nikon Coolpix l310 sau Fujifilm s4000 si de ce? happy
Funda.

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Dar nu vreau sa-ti impun parerea mea.
M-am uitat la Emag si am vazut ambele aparate propuse de tine. Amindoua au review-uri de la cite 20 de utilizatori si nota mare, deci ambele sint ok.
Personal prefer Canon iar dintre cele doua prefer Nikon-ul, desi Fuji are zoom-ul mai mare.
Citeste mai bine acolo recomandarile si vezi ce puncte tari si slabe au.

7 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Clar nikonul e si mai ieftin si are zoom destul
ce sa faci cu un zoom 30x ca la Fujifilm
pozele ies super, e foarte simplu la meniu, deci Nikon

| michelia a răspuns:

Sint fan Canon, dar dintre astea doua aleg Nikon din principiu.
Are meniu simplu, se foloseste cu usurinta si face poze ok pentru cit costa.
Fuji e la distanta ca si calitate.

| Bafana explică (pentru michelia):

Si model Canon pana in 800 Ron este?

| michelia a răspuns (pentru Bafana):

Dar nu vreau sa-ti impun parerea mea.
M-am uitat la Emag si am vazut ambele aparate propuse de tine. Amindoua au review-uri de la cite 20 de utilizatori si nota mare, deci ambele sint ok.
Personal prefer Canon iar dintre cele doua prefer Nikon-ul, desi Fuji are zoom-ul mai mare.
Citeste mai bine acolo recomandarile si vezi ce puncte tari si slabe au.

| michelia a răspuns:

Poate ti-ar fi mai de ajutor sa citesti review-urile de pe Emag de la ambele aparate. Sint multe de la utilizatorii directi, cu amanunte si argumente utile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric, Nikon pentru ca este mult mai bun, din toate punctele de vedere, aspect, calitate etc

| supermamici a răspuns:

Fujifilm Finepix s4200 pentru ca este la oferta cu reducere 40% si pentru ca are zoom mult mai mare (24x fata de 14x). Review complet aici:
http://timez.ro/fujifilm-finepix-s4200/

| georgianaionescu a răspuns:

Nikon Coolpix l310.
Este foarte Bun!
Ecranul LCD mare si senzorul de imagine de 14 megapixeli... zoom optic 21x. Am si eu si sunt foarte Multumita!

Fundita?