| Dee a întrebat:

Ce inseamna acea prescurtare "Cc" cand vrei sa trimiti un e-mail? Si cu ce trebuie ea completata pentru a trimite un e-mail?

Răspuns Câştigător
| addflo a răspuns:

Cc - "Carbon Copy", adica o Copie la Indigo.
Mai exista si CCI sau BCC, adica Blind Carbon Copy.
Campurile de genul asta te ajuta sa organizezi adresantii. To e pentru persoanele interesate direct de mesajul trimis, pe cand CC sau BCC e pentru a tine la curent alti adresanti.
Toate campurile (To, CC si BCC) se completeaza cu adrese normale de mail.
Campul BCC are proprietatea de a ascunde adresantii din acel camp. Adica toti cei care sunt in acel camp nu se vor vedea intre ei si nici cei din To sau CC nu ii vor vedea.
Valabil pentru toate campurile: Poti pune cate adrese e mail vrei intr-un camp atata timp cat le separi cu o virgula (,) sau punct si virgula (winking.
Cam atat happy

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Uite cum folosesc eu optiunea asta: Am un prieten in Canada. Diferenta de fus orar e nesimtita. La optiunea 'to" pun adresa lui personala. La optiunea "Cc" o pun pe cea de la birou. Astfel, cand e la birou, este anuntat ca, pe adresa "oficiala" i-a sosit un mail...personal.
Mai mult, nu ma pricep sa-ti explic.
Oricum, Cc nu e obligatoriu.

| Cryssy a răspuns:

Nu trebuie completata happy. Nu neaparat happy

| Gabry a răspuns:

Adica poti da la mai multe persoane acel mail(credbig grin)

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand poti trimite un mesaj la mai multi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cc reprezinta campu unde se trimite emailul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie completata neaparat:*:X

Alte răspunsuri