| Fifylici a întrebat:

Atunci cand trimiti e-mail si cand vrei sa scrii adresele de e-mail To si Cc ce inseamna?

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

CC inseamna copy carbon. mailul se va trimite la toate adresele trecute acolo, dar ele nu vor fi vizibile (in sensul ca un destinatar nu poate vedea mailul altui destinatar). Se foloseste numai daca vrei sa trimiti acelasi mail la mai multi destinatari si nu ai acordul lor de a le face mailul public. Poto scrie oricate adrese de mail separate prin virgula urmata de un spatiu. In rubrica TO se trec adresele destinatarilor daca vrei ca ele sa fie vizibile pentru toti destinatarii. Este nepoliticos, dar am vazut ca se practica.