| luckiano1 a întrebat:

Ce inseamna cuvintul FUNDA? imi spune si mie cineva? plz

Răspuns Câştigător
| danutz24 a răspuns:

Depinde in ce domeniu vrei sa zici, daca te referi la TPU, funda inseamna raspunsul castigator adica cel care a raspuns primul si repede. Mai exista si funda. in viata reala uite: Nod în forma aripilor unui fluture, făcut dintr-o fâşie de mătase, de pânză etc. şi servind ca podoabă; p. ext. panglică. – Din ngr. fúnda.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| JT a răspuns:

Cred ca te referi la faptul ca destul de multi utilizatori pun la sfarsitul unui raspuns ceva de gen "FUNDA?". FUNDA aceasta este un fel de "premiu" pe care il oferi unei persoane daca ti-a placut raspunsul pe care l-ai primit de la respectivul la o intrebare a ta! Aceasta FUNDA este o metoda de multumire catre respectivul! La fiecare intrebare pusa de tine se poate da doar o funda! Succes!

| PinkDots3 a răspuns:

Ceva de genu vot big grin big hug cum ar fi aici cam asa inseamnca FUNDAwinking