| anonim_4396 a întrebat:

Spune-ti-mi va rog ce inseamna cuvintul surisul? va rog!

4 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Zambet

| IuliaMihaella a răspuns:

SURẤS, surâsuri, s. n. Acțiunea de a surâde și rezultatul ei; zâmbet. – Din fr. sourire (după râs).
Sursa: DEX '98 | Adăugată de ionel | Greșeală de tipar | Permalink

SURÂS ~uri n. Râs ușor, fără sunete, exprimat numai prin destinderea buzelor; zâmbet. /

| robinho17 a răspuns:

SURẤS, surâsuri, s. n. Acțiunea de a surâde și rezultatul ei; zâmbet. – Din fr. sourire (după râs).
Sursa: DEX '98 | Adăugată de ionel | Greșeală de tipar | Permalink

SURÂS ~uri n. Râs ușor, fără sunete, exprimat numai prin destinderea buzelor; zâmbet. /

| Andrewz a răspuns:

Un zambet, un ras fara zgomot.