| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna DVD Double Layer?

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

Da regla, ai dreptate...imi recunosc greseala happy scuze, ma grabeam sa mananc cand am scris si eram cu gandul la double side happy pur si simplu nu am mai realizat, cred ca vi s-a intamplat si voua, stiti cum e big grin deci sper ca e scuzabil...

6 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Sunt acele dvd-uri duble, cu memorie dubla, de 9, 4 Gb...mai exact, datele se inscriptioneaza pe abele parti ale dvd-ului... daca te uiti la un dvd double layer, vei observa acest lucru.este mov pe ambele parti happy

| viorel2c a răspuns:

Layer=strat, deci DVD-ul are 9, 4 GB, 2 straturi, dar numai pe o parte.

| sigmanet a răspuns:

Eu zic ca putem plusa la intrebare...
ce inseamna "LightScribe"

| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Ce prostii vorbesti andreutz...
Duble Layer inseamna ca suporta doua cicluri de scriere pe o parte in acelasi timp. astfe, se dubleaza cantitatea de informatii. Ceea ce zice andreutz se numesc double sided, dar sunt foarte rare, pentru ca nu e cerere pentru asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Double sided

| comy23 a răspuns:

Am inteles ce inseamna Double Layer dar de unde pot sa cumpar