| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna  French Dried Fruit? E vreo tehnica speciala de uscare?

2 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Nu e o tehnica speciala, francezii cand spun "dried fruits" se refera la tipuri de "nuci": migdale, alune de padure, nuci etc. Nu cum ne referim noi, si la caise, banane si alte fructe. Cand vezi o reteta cu french dried fruits, intra samburi de genul asta.

| Nastia a răspuns:

Cred ca inseamna fructe uscate frantuzesti, ...mai mult nu t pot ajuta,...sad