| Edmonds2342 a întrebat:

Ce înseamnă loop? În special la camere video.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Inseamna "buclă".
La camerele video de supraveghere, inseamna ca foloseste stocarea "loop", adica pastreaza inregistrarile un numar de ore/zile/saptamani, dupa care incepe sa stearga cele mai vechi inregistrari, pentru a le stoca pe cele noi.
La editarea audio/video, functia loop reda la nesfarsit aceeasi secventa.

1 răspuns:
| Temüügin a răspuns:

Looping video numit redare continuă la repetiție multiple.De asemenea, poate fi folosit ca un efect specific atunci când filmați, autorul va cramponati anumite puncte cu scopul de a spectatorilor îndreptat atenția asupra acestora.