| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă și ce este un manipulant de marfă?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Este cel care se ocupa de caratul marfii in si din depozit. Incarcator/descarcator, mutare marfa din depozit in magazin. Nu totdeauna este o munca manuala daca firma e dotata corespunzator cu utilaje de incarcat/descarcat si carat marfa.

2 răspunsuri:
| Victor453 a răspuns:

Domeniul: Alimentatie / Comert
Responsabilitati: Preluarea produselor si asezarea lor la raft,respectand programul fifo si planograma produselor,eu desfasurandu-mi activitatea pe raionul lactate,nu este un raion mai dificil doar atentie sporita si grija maxima,pentru a nu deteriora produsele.
Ferificarea zilnica a valabilitatii produselor,temperaturii de depozitare, lazilor frigorifice, frigiderelor.
O alta responsabilitate era, congelatele, cantarirea prod.si lipirea preturilor pe fiecare produs in parte si asezarea lor la raft.
Oferirea informatiilor clientiilor cu privire la produse.

| IulianB87 a răspuns:

Manipulant de marfa este o persoana care cara /transporta marfa.