| anonim_4396 a întrebat:

[+21]
Ce responsabilitati are un manipulant marfa intr-un depozit la o firma de curierat?
Ce ar trebui sa stiu despre acest job?

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Doar cand te gandesti la cuvantul manipulant trebuie sa realizezi ca ai de munca pe bani putini.
Nici macar un job mediocru nu e.
In depozit ambalezi produse/comenzi si incarci masinile!
Daca ai permis, mai bine ai opta ca sofer pe o masina de curierat!

| Violleta2022 a răspuns:

Sa cari(manipulezi) cutiile (marfa), din depozit la masina curierului si sa descarci masina, la nevoie.
Ce sa stii? Ceea ce ti se va cere efectiv sa faci!
La unele joburi ti se cere sa le inregistrezi in sistemul electronic, la altele nu, depinde de pozitia ta de acolo.
Daca ai uns ef care afce inregsitarrile, tu trebuei sa faci doar manipularea cutiilor, adica sa le descarci cand vin ind epozit si sa le incarci la curier in masina, conform listei date de la sef.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Trebuie sa ambalezi produsele cerute de client si sa le aduci spre a fi transportate cu masina curierului.