| melyyy a întrebat:

Ce inseamna" to whisk"? am cautat in dictionar dar nu i-am gasit intelesulsad probabil nu oi fi cautat eu bine...thinking plz ajutati-mabig grin funda la primul care raspunde:X

Răspuns Câştigător
| ewe a răspuns:

To whisk=a matura, a sterge cu mopul

21 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

La măturică

| G a răspuns:

A bate (oua, amestecuri) cu instrumentul asta: http://en.wikipedia.org/wiki/Whisk

| Isabelamaria21 a răspuns:

To whisk=la măturică
asa am gasit in dictionar

| nashu40 a răspuns:

Buna!
Din cate stiu eu si am cautat in dictionarul meu mare cat o zi de post, whisk inseamna : "manunchi de paie" sau pamatuf, iar to whisk poate insemna a da cu maturica sau a sterge praful, depinde de context!

| Turquoise a răspuns:

A bate(ouale, frisca), a se misca iute.

| Oxanna a răspuns:

Whisk (hwisk, wisk)

noun

1.
1. the act of brushing with a quick, light, sweeping motion
2. such a motion
2. a small bunch of straw, twigs, hair, etc. used for brushing
3. a kitchen utensil consisting of wire loops fixed in a handle, for whipping egg whites, cream, etc.

Origin: ME wisk < ON visk, wisp, brush < IE *weisk- (< *weis-, supple twig, broom) > Ger wischen, to wipe

transitive verb

1. to move, remove, carry, brush (away, off, out, etc.) with a quick, sweeping motion: to whisk out a handkerchief, to whisk off crumbs
2. to whip (egg whites, cream, etc.)

| xBlackPearlX a răspuns:

Eu cred ca matura sau verb iute imi dai fundita?

| flory13 a răspuns:

A matura, a da cu matura

| Andreea_8406 a răspuns:

To whisk - a se misca repede Sper ca te-am ajutat!big grin

| NeXtLevel100 a răspuns:

To whisk-la măturică
nu uita de funda

| mistakeofyourlife a răspuns:

A bate frisca

| DrMeow a răspuns:

Dicţionar - Afişaţi dicţionarul detaliat

1. substantiv
1. măturică
2. tel
3. pămătuf
4. mişcare repede
2. verb
1. se mişca iute
2. trece că săgeată
3. lua repede
4. mişca brusc
5. şterpeli
6. bate ouă
7. şterge praful
8. goni muştele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune intrebarea ta si pe www.Raspuns-Rapid.info, poate gasesti raspuns si mai castigi si 3 cartele vodafone cu 1000 de minute si 1000 sms uri! www.raspuns-rapid.info/concurs

| Iullyka_7527 a răspuns:

La măturică. asa mi-a dat translator google...

| Honamy a răspuns:

Pai whisk inseamna mătură insa depinde si de context se mai poate referi si la o miscare rapida

sper ca te-am ajutat...

| Pro1SwAt a răspuns:

Inseamna "a se misca repede"; " a trece ca sageata'';" a sterge praful"...
depinde de context...

| unknownword a răspuns:

Pamatuf, maturica

| unknownword a răspuns:

A se misca iute, brusc

| linx a răspuns:

Aaa:d:d

| BuBuRuZa_8887 a răspuns:

In functie de context poate insemna mai multe lucruri.incearca sa traduci pe www.hallo.ro si vei gasi acolo toate sensurile acestui verb.