| gigi_5306 a întrebat:

Ce materii fac in clasa a patra?

10 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

Nu o sa mai faci Educatie Civica, insa o sa ti se bage Geografie si Istorie.

| maryana5 a răspuns:

Nu o sa mai faci Educatie Civica, insa o sa ti se bage Geografie si Istorie + 1/2 optionale.

| Anileda a răspuns:

Pai ti se adauga Geografia si Istoria.
O zi buna

Aniledă

| Georgyana98 a răspuns:

In clasa a IV-a eu aveam asa:

romana
matematica
cunostinte despre natura
engleza
istorie
geografie
educatie civica
educatie fizica
muzica
desen
lucru manual
religie

iar optionalul de anul acesta este literatura pentru copii

| andreyusnice a răspuns:

Ai aceleasi materii ca in clasa a 3-a plus istorie si geografie.Se poate sa-ti mai bage si vreun optional daca nu ai avut.La istorie si geografie in clasa a 4-a o sa faci istoria si geografia romaniei.Sa sti ca clasa intai, a 2-a, a 3-a si a 6-a sunt cele mai usoare.In clasa a 6-a mai mult recapitulezi ce ai facut in a 5-a. Bafta!

| Paywa a răspuns:

In clasa a 4a se fac aceleasi materii ca si in clasa 3a + geografie si istorie. Eu asa tin minte ca am facut happy

| CriCri a răspuns:

Eu abia am terminat clasa a patra si stiu foarte bine. Faci tot ceea ce ai facut intra 3-a doar ca ti se adauga si geografia si istoria.Cineva a scris inaintea mea ca nu mai faci Educatie Civica.Nu e adevarat. Eu am facut si Educatie Civica(scuze de repetitie)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mate, romana, geografie, istorie, sport, engleza, optional, civica, stinte

| roxy2001 a răspuns:

La fel ca-n clasa a III A numai c-o sa-ti bage geografia si istorie.

| fanRihanna a răspuns:

Romana
matematica
cunostinte despre natura
engleza
istorie
geografie
educatie civica
educatie fizica
muzica
desen
lucru manual
religie; cam asta se face in clasa. a patra