| PulbereDeStea a întrebat:

Ce materii se fac la scoala postliceala, specializare asistent medical generalist?

Răspuns Câştigător
| Bijouu a răspuns:

In anul I se face nursing,biochimie,anatomie si fiziologie,semiologie,pshiologie,in anul II cardiologia,chirurgie, in anul III, gineco si obsterica, pediatrie, neurologie....cam asta in mare, sper ca te.am lamurit, funda?

| PulbereDeStea explică (pentru Bijouu):

Sa inteleg, ca fiziologia are legatura cu fizica si biochimia cu chimia? Nu sunt buna la nici una dintre ele, deci nu am sanse la aceasta specializare?

| Bijouu a răspuns (pentru PulbereDeStea):

Fizica nu se da, la chimie st doar putine lucruri, nu e chimie pura, sc se axeaza mai mult pe ingrijirea bolnavului, in primul an o sa va faca putin mai mult chimie dar st de la 0 si este legat de medicina.si la toate examenele vei avea intrebari din nursing, chiar nu e grea sc, nu te poti impiedica de chimie, daca mai ai intrebari despre sc imi poti lasa msj.