| fifilini a întrebat:

Ce medie trebuie sa ai pentru a intra la liceul I.L.CARAGIALE?

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

...nu ai specificat in ce oras e liceul asta.dar banuiesc ca te referi la cel din bucuresti!
iar mediile difera de la profil la profil!
cea mai mica e 7.01, iar cea mai mare e 8.67
uite aici mai multe informatii :
http://www.admitereliceu.ro/institutii?id=10012

| Ramonaaaa a răspuns:

Pai depinde la ce profil vrei sa dai.
La mate info, ultima medie este 8.10. Faci intesiv informatica si sunt 2 clase fiecare cu cate 30 locuri.Este 1 singur loc pentru rromi.Codul este:104.
La mate-info bilingv germana, ultima medie este 8.64.Sunt 2 clase a cate 15 locuri si se sustine proba de verificare a cunostintelor de limba moderna.Codul este 106.
La filologie, ultima medie este 8.30.Aici se face intensiv engleza.Sunt 2 clase cu cate 30 locuri fiecare. Exista 1 singur loc pentru rromi iar codul este 108.
La filologie bilingv germana, ultima medie este 8.19.Sunt 2 clase cu cate 15 locuri.Se sustine proba de verificare a cunostintelor de limba moderna.Codul este 110 si nu sunt locuri pentru rromi.
La filologie bilingv engleza, ultima medie este 8.67.Este 1 singura clasa cu 30 de locuri si niciun loc pentru rromi.Codul este 111.
Daca vrei informatii si despre alte licee:
http://www.ismb.edu.ro intri la examene-->admitere-->brosura admitere 2011 si gasesti acolo tot:).

| JustSimple a răspuns:

La fiecare sectie, la fiecare an,(a 9a, a10a, te-ai prins nu?) sunt 2 clase, una mai buna medii 9-10 si una mai rea.restul mediilor. daca ai medii de 9 si 10 poti intra unde vrei in clasa buna! succes!

| BlackHawk1 a răspuns:

Cu astea s-a intrat anul trecut:

Mate-info:8.10

Mate-Info bilingv germana:8.64 si 8, 50

Mate-info bilingv engleza:7.01

Filologie:8.30

Filologie-bilingv germana:7.92 si 8.19

Filologie-bilingv engleza:8.67