| boy_cristi a întrebat:

Ce periuta de dinti imi recomandati pentru aparat dentar? fundita, republica moldova

Răspuns Câştigător
| Mar a răspuns:

Pai iti trebuie o periuta normala. si ina speciala prin care sa te cureti intre sarma si dinte parca. o gasesti la farmacie.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| lolo23 a răspuns:

Nu conteaza ce periuta ai, conteaza sa speli foarte bine printre sarmulitele alea si brichetii aia, ca sa nu ramana resturi, ca dupa e nasol sad

dar poti folosi o periuta normala happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut periute interdentare, cauta la farmacie ca trebuie sa fie de la mai multe firme sau chiar la cabinetul stomatologic ar putea avea. Succes!

| Evy_3948 a răspuns:

Una normală si sa te folosesti de ata dentara ca te curata printre dinti. http://www.topsanatate.ro/articol/dintii-tai-se-vor-indreptati-21304.html

| dudywoody a răspuns:

Mi/am pus si eu aparat dentar iar doctorul mi/a spus ca trebuie neaparat sa imi iau o periuta interdentara care se gaseste la magazin, fir superfloss si apa de gura Listerine...