| capyson a întrebat:

Ce pot face sa mi se miste calculatorul mai repede? De la un timp mi se misca cam greu. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| iulianr a răspuns:

Defragmenteaza HDD-ul...Pentru a face acest lucru poti folosi programul Smart Defrag 2 (sau alt program) sau poti folosi utilitarul oferit de windows.
Daca optezi pentru solutia oferita de windows, procedeaza astfel:
- da click dreapta la partitia in care ai instalat windowsul...
-alege "Properties" (depinde de limba setata), mergi la "Tools" apoi alegi optiunea "Defragment now".

| capyson explică (pentru iulianr):

Ce se intampla daca il defragmentez?

| iulianr a răspuns (pentru capyson):

Uite aici un link in care este explicat destul de detaliat:
http://incepator.pinzaru.ro/diverse/ce-este-defragmentarea/

3 răspunsuri:
| Reaper666 a răspuns:

In primul rand elibereaza cat de mult poti Desktop-ul si memoria acestuia(HDD-ul).In al doile rand poti folosi niste programe de boost daca vrei(cum ar fi un pc booster http://www.pcbooster.com/ )