| MikeyC a întrebat:

Ce poti face daca proprietarul de retea gaz nu iti da voie sa te intepi ( evident contra cost) pentru a face o noua bransare?

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Ceva nu e clar in intrebarea ta.In general proprietarul de retea de gaz e eon gaz Romania iar o noua bransare la o teava existenta se poate face dar nu de catre tine ci de ei.Altfel nu prea are sens intrebarea ta pentru ca proprietarul nu poate fi vecinul.Si nu uita nu tu faci o noua bransare sau debransare ci cei de la eon de exemplu.Bafta!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nexus222, trebai simpla. nu exista proprietar de retea de gaz ( prin retea se intelege teava de pe strada ) precizeaza la care te referi. la cea de pe strada sau la inst de utilizare de pe casa scarii unai una. unai alta.ce poti sa faci e simplu sai adresezi o cerere pentru solicitarea ta scrisa si trimisa prin legalizare la notar cum sa tu doresti sa te racordezi la utilizarea care e facuta de el. LA FEL TREBUIE SA FACI SI CU ASOCIATIA DE PROPRIETARI PRINTRO ADRESA SCRISA SI LOR ( POATE FI COMUNCA ) apoi sa ti urmezi cursul SOLICTI ACTE FACTURI SI ALTE CELE. daca nu vrea dal in judecata insa poti sa stii ca te poti lega si fara acceptul lui. apoi sava judecati
daca insa e vb de reteaua de pe strada asta-i alta poveste...