| Razvanel88 a întrebat:

Ce rol are fundita pe TPU la multa lume am vazut ca da o fundita daca raspunde la intrebare? ce inseamna asta?

Răspuns Câştigător
| marina28 a răspuns:

Utilizatorul care pune o intrebare are dreptul de a premia raspunsul pe care il considera cel mai folositor pentru el cu o fundita. Ea nu are niciun rol precis doar acela de a rasplati un raspuns bun!

| Razvanel88 explică (pentru marina28):

Ooo da asta da raspuns tongue

11 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Fundita = Medalie oranj = Raspuns castigator = 100 de puncte.
Este un fel de "Multumesc". In acest fel ii multumesti celui, care te-a ajutat cel mai mult, raspunsul caruia a fost cel mai bun, din punctul tau de vedere.
Cand te vei hotara, ce raspuns este cel mai bun/folositor (in mod normal ai maxim 5 zile la dispozitie), va trebui sa dai clic pe "Declara raspuns castigator" in dreapta raspunsului preferat, iar apoi sa dai clic pe "OK". E simplu.
Succes! Numai bine!

| ღClauuღ a răspuns:

Pai fundita reprezinta raspunsul castigator.Adica daca dai o funda cuiva inseamna ca ti se pare cel mai folositor.happy

| DuDux3 a răspuns:

O funda se da la un raspuns castigator pentru a se vedea la profil cat de talentat esti in a raspunde la intrebari.Imi dai funda?

| szibis1999 a răspuns:

Nu se schimba nimic.este doar amuzant...laughingImi dai una?

| Skylerx a răspuns (pentru szibis1999):

Auzi m-am mai certat eu candva cu una care facea asa. Vezi ca o iei si tu pe coaja. Nu mai cersi.

| szibis1999 a răspuns (pentru Skylerx):

Ce vrei?

| Skylerx a răspuns (pentru szibis1999):

Nu vreau decat sa nu mai cersesti funde. Oricum, cersind funde nu o sa capeti niciodata nimic [chiar daca o primesti].

| AllyLove a răspuns:

La cel mai bun raspuns acorzi fundita in semn ca îi multumesti pentru ajutor.

| Razvanel88 explică:

Poi am vazut ca multi pun suflet

| Razvanel88 explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsul acordat. acum trebuie sa dau fundita... (Ii dau fundita lui Maria28 pentru ca a fost prima care mi-a acordat un raspuns bun ...Va multumesc!