| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac ca sa-mi maresc rezistenta la jogging?

7 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Iti trebuie antrenament. Alergtat cat mai mult in fiecare zi si rezistenta iti va crestea foarte mult.
Shin

daniela
| daniela a răspuns:

Eu desi am conditie fizica buna si de exemplu nu gafai cand urca scarile, nu am si nu am avut niciodata rezistenta la jogging (chiar daca am facut si sport de performanta tot nu am dobandit-o).

| DMV a răspuns:

Variaza viteza si intensitatea. Cand crezi ca nu mai poti, imagineaza-ti ceva care sa te faca sa fugi si depaseste-ti limita. La mine functioneaza faza cu psihopatul si toporul.

| JackieSue a răspuns:

Sa mananci carne.
La mine merge o chestie mai ciudatica.
Ma scol dimineata si nu mananc nimic.
Dupa alerg si ma simt mai usoara si am mai multa rezistenta decat daca mananc.

Ciudat si putin credibil, dar adevarat.
(by zu)

| buburuzAndreea a răspuns:

Eu cred ca numai cu antrenament iti poti imbunatati rezistenta. Creste si tu treptat timpul alergarii si vei vedea ca rezisti din ce in ce mai mult.

| domidoc a răspuns:

Cat mai mult, amice, cat mai mult...Si roaga-ti vecinul sa-i dea drumul bulldog-ului...

| conflict a răspuns:

Lasa-te de fumat!