| Ado_6474 a întrebat:

Ce sa fac? imi face figuri mess-ul big grin eu sunt online iar celor din lista mea le apare ca sunt offlinebig grin nu stiu ce sa fac.va rog ajutati-ma, sunt disperatabig grin astept raspunsuri cat mai repede.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Rezolvarea ta:
INSTALARE YAHOO MESSENGER 11
Dezinstaleaza si instaleaza pe curat mesenger 10, 9 sau care il ai tu! Ca sa dezinstalezi Yahoo Messenger mai intai debifeaza ''Sign In Automatically'' si apoi te duci in START, click on CONTROL PANNEL, click on ADD/REMOVE PROGRAMS si apoi cauti Yahoo Messenger->clik dreapta si uninstal! Dupa ce dezinstalezi programul stergi si YIM shortcut de pe desktop apoi dai un restart la pc si pornesti instalarea pe curat! Succes! (sa nu uiti sa debifezi ''Sign In Automatically'')
Messenger 11 il descarci de aici: http://messenger.yahoo.com/beta/win
Bafta!

7 răspunsuri:
| pinguinuVerde a răspuns:

Reinstalează messul sau i-aţi un altul nou.
Sau selectează toate contactele tale,apasă click dreapta, dăi la Stealth Settings şi apoi Appear Online to selected contacts, sau cum scrie acolo.
Baftă. -.-'

| Lizze11 a răspuns:

Este o problema de la yahoo. asa patesc si eu chiar acum m-am logat si nu imi aparea lista de messenger prietenii de pe facebook care ii am pe messenger au spus ca ma vad online dar eu nu i vad pe ei. e de la serverele yahoo incearca sa te loghezi fara a avea bifata optiunea log invizibil

| Dannadawnn a răspuns:

Pai s-ar putea sa fii invisible for everyone de acolo, de unde te loghezi, chiar daca tu dai de sus, de la status ca esti avaible.Deconecteaza-te si debifeaza casuta unde iti spune ca apari invisible for everyone apoi intra iar!

| syscom a răspuns:

Pai e o varianta sa fie dati pe offline... dai la id x dai click dreapta la stealth settings si alegi acolo appear online sau permanetly offline to x

| Nituallex93 a răspuns:

Exact asa a patit si un prieten de-al meu. Avea virusi.Si-a reinstalat windows-ul si a mers.Deviruseaza-ti calculatorul sau reinstaleaza-ti windows-ul.Succes!

| cikiciki a răspuns:

Descarca alta versiune de messenger si o sa vezi ca nu o sa iti mai faca figuriwinking

| gelutzu3 a răspuns:

Dezinstaleaza -l si instaleaza-l iar!