| Kolors a întrebat:

Ce se spune cand te uiti la ceas si este o ora ca : 07:07, 15:15, 18:18, rog seriozitate... Stiu ca este o superstitie dar vreau sa stiu...

Răspuns Câştigător
| Intrusion a răspuns:

1.Cineva te iubeste
2. Puneti o dorinta
3.Azi e ziua ta norocoasa

(Una di aceste alegeti cunosc oameni care le fac si le cred pe toate 3)

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sant prostii banale nu are treaba cu iubirea sau moartea.

| introduaicinumele a răspuns:

Nu am auzit de o astfel de superstitie, dar pot spune ca acel numar iti iese in ochi si ai impresia ca il intalnesti des (din intrebare reiese ca de multe ori vezi numerele astea).
Si eu vad tot timpul numarul 39, asta pentru ca un coleg mi-a spus ca si el il vede peste tot, si apoi am inceput sa ma gandesc la el si a intrat in subconstient si il observ tot timpul (la ceas, in jocuri, la nr de masini, in carti, in reclame etc.).

Bafta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu stiu una singura, si nu e superstitie, e fapt dovedit.

cand ma uit la ceas si e 13.00 mi-e foame si semnifica faptul ca trebuie sa umplu matu

Răspuns utilizator avertizat
| Iana12 a răspuns:

07:07 te iubeste cineva cu litera G, 15:15 cu litera O si tot asa. laughing asta stiam eu

| bodeamark a răspuns:

Te adora