| Daniel TM a întrebat:

Ce stiti despre anul 2012?

Răspuns Câştigător
| nicky a răspuns:

Se spune ca lumea va ajunge in punctul 0 lumea se va sfarsi, chiar daca toate prezicerile s-au oprit la 21 Decembrie 2012 eu cred ca numai Dumnezeu stie exact momentul cand lumea se va sfarsi si va fi cand nici nu ne vom astepta.

19 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Lasa nene... unde am eu norocul sa mor abia in 2012? ce bine ar fi... mi-ar mai ramane garantat 3 ani de trait...deja e cam mult...eu unul as fi multumit laughing

| psiholoaga a răspuns:

Eu cred ca ar putea avea loc o transformare energetica a oamenilor. Sa trecem printr-un val energetic, sa ne purificam. Asta fara sa insemne ca o sa zguduie pamantul, ca or sa cada meteoriti si o sa locuim printre ruine. Poate e un nou inceput. Vom vedea in 3 ani.

| Daniel TM explică:

Nu ma sperie sfarsitul dar e normal sa ne punem intrebari si mai ales despre sfarsit, eram curios sa vad ce stiu altii despre asta, pentru ca eu cred ca este un subiect destul de important. Viata nu inseamna doar a trai ci a sti pentru ce traiesti!

| Daniel TM explică:

Supersx mai bine taceai. Dar vad ca aici pe site mai sunt si bagatori de seama care nu au ce face si raspund si ei la misto.

| LittleZyzy a răspuns:

Ca o planeta va trece pe langa Pamant si va produce niste calamitati... dar cum spune si legiuitoarea, numai Dumnezeu poate stii.

| mioara a răspuns:

Nu foarte multe

| RamonaMn a răspuns:

Mai avem de trait pana atunci. Oricum nu mi'e frica de sfarsitul lumii. Dumnezeu ne'a creat el ne planifica ziua mortii.

| onlyme_3202 a răspuns:

In 2012 trebuie sa imi schimb buletinullaughing eu cam atat stiuhappy auzi nu te mai ingrijora pentru ce o sa fie, traieste prezentul doar pentru a te pregati pentru viitor. ceva o sa fie si in 2012, k nu poate fi nimic, nu?happy

| Adorable3 a răspuns:

Am auzit ca nici un prezicator nu prezice mai departe de 2012big grin.si ca v'a fi Sf lumiibig grinbig grin. oricum nu stim noi cand v'a fi sf lumii. oricum cred ca v'a veni cand nu ne asteptam noi.

| irynna a răspuns:

Se spun multe lucruri despre 2012 cum ca ar veni sfarsitul lumii, cum ca pe 21 decembrie 2012 ar fi pragul dintre lumi, zilele se vor scurta iar in loc de 24h ziua va avea 16h si atunci se va forma o noua lume, se va termina cu tot ce tine de 2000ani iar lumea va incepe de la 0, dar de cand se preconizeaza sfarsitul lumii? si inca suntem in viata.este doar o preconizare ca si pana acum nu ar trebui sa credem tot ce auzim.

| Selena a răspuns:

O noua planeta descoperita recent, Nibiru, in 2012 se va intersecta cu orbita Pamantului si cele doua planete se vor ciocni. Din 2011 planeta x sau nibiru ar trebui sa fie vizibila de pe pamant.

| Florinna a răspuns:

End of the world.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Te sperie sfîrșitul lumii?
Orice început are și un sfârșit!
Dumnezeu cunoaște nu noi.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va fi peste 3 ani. Cit despre sfirsit...va veni cind ne va fi lumea mai draga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e dupa 2011, dar inainte de 2013, e an bisect, iar ziua mea o sa fie duminica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce conteaza ce va fi in 2012? Ai idee ce ti se va intampla maine, sau saptamana viitoare? Poarta-te in fiecare clipa ca si cum in clipa urmatoare ar trebui sa dai socoteala...
Daca mori maine crezi ca va mai avea vreo importanta pentru tine, pentru sufletul tau, ce se va intampla poimaine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NASA spune ca in 2012 va fi o furtuna solara. Va cadea tot curentul jos. Iar despre Nibiru, 21.12.2012 nu cred ca va fi ceva, va fi o zi obisnuita. Sfirsitul lumii e imposibil sa fie in 2012, doar sfirsitul omenirii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca vom muri arsi

| hugin a răspuns:

Sfarsitul Lumii. Dar nu cred in asta Sfarsitul a fost prezis si in 2000 si 2001 in fiecare an se prezice da unii ani prind mai bine. Publicitatea asta ne omoara pe toti.

A uitasem 10 septembrie 2008 acceleratorul de materie si tam tamul din jurul lui laughing sa traiti bine (cat se mai poate)