| boaka a întrebat:

Ce suma trebuie sa platesc pentru taxa auto a unei masini la primarie?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Impozitul pe mijloacele de transport este diferit si se calculeaza diferit, in functie de masina(autoturism ori masina de transport marfa). Uita-te in Codul fiscal, art.263 ori intreaba la primarie, mai ales ca nivelul taxelor locale, prevazut de Codul fiscal, poate fi majorat de consiliul local. Numai bine!

| solumaam a răspuns:

Taxa auto se plateste in functie de capacitatea motorului ...deci va trebui sa ne spui despre ce este vorba!