| fifilini a întrebat:

Ce te faci daca faci un liceu de mate - info?

8 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Informatician logic...

| JustSimple a răspuns:

Prof. de mate,informatica,fizica, matematician, fizician, stiinte exacte... funda?

| Blue_2910 a răspuns:

Poti merge la ce facultate iti doresti, dar daca o sa vrei o facultate de profil uman o sa ai nevoie sa te pregatesti mai mult decat daca i merge la ceva real. Depinde si de pretentiile facultatii.

| Graphee a răspuns:

Păi cu liceu cu profil mate-info, poţi să ajungi orice. Adică când va trebui să alegi facultatea, vei putea să alegi orice. (drept, filologie, arhitectură, inginerie, profesor, informatică etc...)

Baftă!
Şi sper să ajungi ce îţi doreşti.
O zi splendidă tuturor userilor!

| opacatoasa a răspuns:

Orice. Dacă ai ales matematică-informatică poţi opta pentru orice facultate doreşti tu după. Pace!

| Justmeandmysmile a răspuns:

Nu conteaza liceul la ce te faci. Poti dupa sa urmezi ce facultate vrei, sa te faci ceea ce vrei sa te faci.Singura chestie e ca de exemplu daca tu mergi pe mate-info si apoi la medicina incepi cumva mai de jos decat unu care a mers pe profil biologie-chimie, adica ce se face in principal la medicina.

| OMGIMSOFATICANTMOVE a răspuns:

Ce vrei tu. eu am terminat info in liceu si acum termin dreptul. nu prea conteaza, dar e buna alegerea. iti mai dezvolti gandirea la profil real

| Haruka a răspuns:

Buna fifilini. Cu liceul nu te faci nimic. Ca sa devii ceva trebuie sa faci o facultate, sau alte studii pe langa liceu. O seara buna.