| Duckky a întrebat:

Cine a fost Printesa Diana si de ce unora le este dor de ea?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Https://bit.ly/3gey9dO A fost o femeie deosebita, cu mult bun simt, cu un suflet mare. Inca din timpul casatoriei porcul de print Charles s-a incurcat cu o femeie tip cal, Camilla Parker Bowles.
S-a adeverit ca-i adevarat. Dupa moartea printesei (la scurt timp dupa divort) boul s-a casatorit cu "Camila".

| LittlePoppy a răspuns (pentru Salontanul):

Charles era incurcat cu Camila dinainte de a o cunoaste pe Diana. Camila era casatorita. Se vizitau, sotul Camilei stia, dar nu lua atitudine.
"Camilla a crescut în East Sussex și South Kensington în Anglia și a fost educată în Anglia, Elveția și Franța. În 1973, s-a căsătorit cu ofițerul armatei britanice Andrew Parker Bowles, cu care are doi copii. Au divorțat în 1995. Camilla a fost implicată periodic în relații romantice cu prințul de Wales, înainte și în timpul primelor căsătorii."
https://en.wikipedia.org/wiki/Camilla,_Duchess_of_Cornwall

2 răspunsuri:
| LittlePoppy a răspuns:

Un fel de Cenusareasa moderna. Era educatoare. Dar pentru ca se tragea dintr-o familie de nobili (doar cu titlul), a fost aleasa ca sotie a printului.