| adelyna a întrebat:

Cine imi poate spune cum se uitilizeaza twitter-ul?Mi-am facut si eu cont si sincer nu stiu sa-l folosesc...

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Twitter-ul este un site de socializare gen facebook,poti pune melodii,poze, videoclipuri dar doar link-uri catre ele, nu le poti hosta pe twitter.Acest site de socializare este folosit cel mai mult in America.

| Tlbi a răspuns:

Dupa ce te-ai logat te apuci sa dai "follow" la tot ce vrei tu, in caz ca nu sti cum e sus meniu cautare, dai cautare dupa o vedeta spre ex. si ii dai Follow, altfel nu prea ai cum sa faci followeri, adica oameni care sa vada ce postezi tu pe PERETE, ca si pe facebook...
Mai departe e simplu, pentru a scrie un tweet ai acolo "Compose new tweet", iar pentru a vedea ce scriu altii le dai Follow, sunt in stanga sugestii de "followeri", ca si la facebook.
Te obisnuiesti usor daca stai putin prin el.

| yanis10de10 a răspuns:

Adelynutso sincer nu stiu cum se foloseste acest site de socializare twitter dar iti recomand cu caldura sa il lasi balta si sa iti faci cont pe tagged.e maxim de smecher si funny si foarte usor de utilizat... pupiciihee hee