| chocolate3755 a întrebat:

Tocmai mi-am facut cont pe twitter si nu prea stiu cum sa ma folosesc de contul meu, asa ca va rog spuneti-mi cum sa scriu mesaje?

4 răspunsuri:
| chocolate3755 explică:

Dar daca vreau sa trimit un mesaj altui utilizator twitter?

| ardillabicolor a răspuns:

Dai la "Home" si sub "What’s happening?" poti sa scrii mesajele. Mesajele vor aparea la profilul tauwinking

| ardillabicolor a răspuns:

Intri pe profilul persoanei respective pui sageata de la mouse pe orice comentariu al acelei persoane si dai click pe reply. O sa iti apara iar "What's happening" si "@" si dupa numele acelei persoane si scrii. Faza nasoala e ca mesajul o sa iti apara pe pagina ta...sad Sau. poate exista vreo metoda prin care se poate pune pe pg oricarei persoane vrei, insa nu am gasit-o... Sper ca te-am ajutat cat de catwinking

| ardillabicolor a răspuns:

Oh sau daca vrei sa trimiti un mesaj unei persoane dar fara sa apara pe pagina ta, insa e mai sigur ca persoana respectiva sa il vada( asta depinde daca vrea sa primeasca mesaje). Intri pe pg sa si in dreapta ai "Actions". Sub "Actions" ai "message"winking Dai click si scrii mesajul