| twix1 a întrebat:

Cine imi spune si mie ce reprezinta dau Funda.Pentru ce sint nou pe site-u asta si nu inteleg ce inseamna. ajutati-ma plzzz...

5 răspunsuri:
| Alrawan a răspuns:

Fundita = Medalie oranj = Raspuns castigator = 100 de puncte.
Este un fel de "Multumesc". In acest fel ii multumesti celui, care te-a ajutat cel mai mult, raspunsul caruia a fost cel mai bun, din punctul tau de vedere.

| Sophie a răspuns:

Funda adica dai unui raspuns fundita din partea dreapta.Adica alegi un raspuns castigator, cel mai bun. Sper ca ai inteles.
Imi dai fundita?

| SAMM0603 a răspuns:

Dupa ce pui o intrebare si primesti mai multe raspunsuri alegi unul; care te'a ajutat cel mai mult. Acelui raspuns dai funda iar persoan respectiva primeste puncte. Cu cat ai mai multe puncte si fundite si voturi esti mai aproape de expert TPU. Poate chiar te va vota cineva pentru userul anului daca ii ajuti pe toti si sunt multumiti. Cum a ajuns NoName si cealalta!

| ToMiZza a răspuns:

Atunci cand declari un raspuns castigator
Funda = puncte+ reputatie, cam asa.big grin

| porumbel a răspuns:

Inseamna a muri