| Madalina_Maria_1977 a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine va rog. Sunt de pe un laptop HP 15-g013cl, windows 7 si pe f1, f2, f3 astea am luminozitate şi alte cele, as vrea sa stiu cum pot apasa tastele fara FN! Dati raspuns urgent!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Aici ai manualul de utilizare: http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c04218642
Și în acel manual, la pagina 25 spune cum se pot folosi (și seta) acele taste. Ideea este că trebuie să intri în BIOS și să (re)activezi folosirea tastelor funcționale direct, fără Fn.

| KillaNoFilla a răspuns:

Ai butonul de fn jos.Care fie are functia off, fie o are on cu alte cuvinte iti ia luminozitate fie ca ti fn apasat sau ca nu il ti, difera de la laptop la altul,

deci posibil ca la tine sa tini fn apasat ca sa nu ia luminozitate in timp ce apesi si f3