| User12433 a întrebat:

Cine poate sa ma ajute în legătură cu microfoane, mixer cineva care se pricepe.

Am un mixer și vreau sa îl conectez la laptop. Dar am un microfon behringer c-1 și într.un capăt are mufa usb mai groasa iar în cealalt capăt e usb normal dar mixerul are doar pentru mufa xlr. Știe cineva cum pot face. Dacă exista un adaptor ceva. Mulțumesc.

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Caută site-uri gen www.conectica.ro si scrii întrebarea ta la rubrica "contact". In felul acesta nu trebuie să te chinui sa cauti ore în sir pe site. Vei primi răspuns afirmativ sau negativ pe email.

| dannyel86 a răspuns:

Am gasit adaptoare de care ti-ar trebui tie, dar pe site-urile straine. Cred ca se gasesc si la noi, dar mai bine ii intrebi pe cei care le comercializeaza (fie in magazin, fie online).

| xerxes1 a răspuns:

Cauti un microfon xlr daca vrei sa folosesti mixerul extern.

| User12433 explică (pentru xerxes1):

Eu vreau microfon pentru înregistrări

| xerxes1 a răspuns (pentru User12433):

Microfonul usb il folosesti doar pentru computer.
Pentru mixer folosesti xlr.
Nu exista adaptor usb -xlr
invers da.
Si chiar daca ar exista nu are sens sa faci conversia de doua ori.
Ce mixer ai si cum vrei sa-l legi la laptop?
Daca nu il legi prin USB adica sa fie generatie noua cu dac incorporat, poti sa renunti la idee.

| User12433 explică (pentru xerxes1):

Am mixer audio analog behringer xenyx q1002 usb