| Johnny_3038 a întrebat:

Cine este din Moldova! Si ce parere aveti despre Moldova?

15 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ti s-a urat de TPU? Pentru postare de teme, esti suspendat. E alegerea ta!

Abh
| Abh a răspuns:

Copii, faptul ca Moldova e o tara inferioara Romaniei e o realitate, nu vreo infatuare din partea noastra.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Nu am nimic cu ea, dar e o tara frumoasa si este liniste acolo.

| xibalba a răspuns:

Sa inteleg ca intrebarea ta a fost initial ceva despre o lectie, si acum ti-ai editat`o. Pai, sa iti fie rusine pentru fapta asta.

| -=AleCS=- a răspuns:

Deci lol e ciudata chestea asta laughing imi apare in lista aia cu intrebari o poza de la profilul lui Begaldinio iar aici alta... in plus primele persoane vorbeau de suspendare pentru teme pe site si ceva formule cu delta deci lol nu stiu voi dar eu vad o intrebare despre Moldova

| Casiana a răspuns:

Eu nu inteleg, intrebarea si raspunsul nu sunt din aceeasi povestelaughing

| deejayra a răspuns:

Daca te uitai putin pe formula ai fii stiut ca variatia energiei interne este egala cu caldura - lucru mecanic...mai pe scurt (delta)U = Q - L

| deejayra a răspuns:

Prima oara a fost o intrebare despre o problema la fizica:Un gaz primeste caldure de nu stiu cati juli si efectueaza un lucru mecanic de nu stiu cati juli, cu cat este egala variatia energiei interne.
Acesta este motivul pentru care primele raspunsuri sunt legate de tema

| LiLlYAnNe a răspuns:

Darknet, ce drept ai sa spui despre tara mea? Adica sunt blestemata?! Nu ai rusine! Moldova este o tara foarte frumoasa si cu foarte multe locuri pitoresti! Voi, romanii aveti atitea potgori de vita-de-vie ca si noi? NU! Ce mari si tari va mai credeti! Ehehe...Va arat eu voua.Moldoa este cea mai buna tara in care te poti naste! Nu aveti nici un drep sa imi numiti patria! Si sa stii ca eu nu am sa emigraez din tara asta phbbbbt.Si uite, eu nu am spus nici o data despre voi asa ceva! Cer sa fii suspendat si tu si Begladinio! Hehehe, Voi credeti ca tara voastra e cea mai buna?! Am sa va arat eu voua, si inca cum am sa va arat.

| LiLlYAnNe a răspuns:

Dar, oricum, pentru o intrebare ca asta uite ce ti-a spus darknet! Pe tine nu te doare sa auzi asa ceva despre tare ta de loc?! Pe mine ma doare foarte tare... Cer sa nu mai pui asa intrebari stupide!

| Johnny_3038 explică:

Kasumy! Si eu de ce ma rog sa fiu suspendat? Ca am intrebat cine e din Moldova si ce parere aveti despre tara mea?
Eu tot aici locuiesc si ma mindresc cu ea si nas schimbao pe nimic in lume!

| happy.....withoutyou a răspuns:

Si voi romanii, ce? Va credeti mari si tari pentru ca ati intrat in UE? Va mai uitati la tv sa-i vedeti cum se cearta politicienii? Va mai uitati ce capitala gri si pesimista aveti? Si in legatura cu imigratia, mai bine nu numarati citi imigranti sunt in Romania si in Moldova, nu de alta, dar sa nu cadeti in propria voastra plasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca stiti ca n-aveti voie lectii pe site, noi va raportam si pe urma vi se sterg conturile, nu mai postati lectii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@darknet, in blocul meu au fost studenti din Moldova, moldovenii sun t oameni extraordinar de buni, umili, respectuosi, nu m erita sa le spui asa ceva, traiesc intr-o umilinta sora cu sclavia, sunt oameni buni ai cuvantul meu de onoare, nu este vina lor ca au trait in n iste conjuncturi nefericite, lucruri pe care ei nu le pot schimba la fel cum Romania nu poate schimba pelagra neagra care se numeste Mafia romana incepand de la guvern in jos, nu traiesti in Romania? atunci esti si tu sclav aici, iar cei din occident spun despre Romania ca suntem o tara de rromi si de inculti si de nespalati (iti place ce spun despre Romania?), trebuie sa recunosti ca in comparatie cu tarile puternic dezvoltate, asa suntem, asta ca sa te linistesti, avem 2 paduchi mai putin, mare branza. Copii aia plangeau in fiecare zi, numai stand de vorba cu ei iti dai seama cat de mult ii doare sufletul.

| darknet a răspuns:

Moldova este cea mai saraca tara din Europa (si e campioana absoluta in ceea ce priveste statistica mediei de puscariasi). Aparent; nu prea am nicio parere de bine despre tara asta. A te naste acolo este sinonim cu a fi blestemat pentru tot restul vietii. Daca nu emigrezi, te-ai dus de rapa. Singurul lucru "bun", sa-i spunem, pe care-l produc moldovenii este vinul.