| jakaji8 a întrebat:

Ce parere aveti despre cei din Republica Moldova?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce naiba aveţi, frate, toţi de puneţi întrebarea asta? Cred că e a 15-a întrebare referitoare la fraţii noştri de peste Prut pe care o văd anul ăsta. Sunt români, români basarabeni, la fel cum sunt românii bănăţeni, olteni, etc. Am aceeaşi părere despre ei, ca şi despre ceilalţi români.

| jakaji8 explică (pentru anonim_4396):

McNigel,mi-a placut raspunsul tau de aceea iti dau FUNDAhappy

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Romani ca si noi.A devenit o obsesie acest subiect.Este a nu stiu cata oara cand vad o asemenea intrebare.

| raluca0306 a răspuns:

Sunt oameni la fel ca si noi si altii, care au traditii, obiceiuri aparte.Cum au toate popoarele.

| Wøodenpints a răspuns:

Ar trebui să am o părere anume despre nişte oameni la fel ca şi românii, de care ne desparte doar un râu?

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Sunt si ei oameni ca si noi! ce parere sa avem?

| Okami23 a răspuns:

Depinde ce persoana este.
daca fura, nu imi place
daca este buna la suflet si cinstita, foarte bine
nu poti defini un om la general. ex: romanii sunt hoti, americanii sunt prosti, etc.

| olivert1310 a răspuns:

Sunt fratii nostri de peste Prut. Nu am nimic cu ei dar o duc si ei chiar mai rau decat noi dpdv economic. Intr-un timp as fi fost de acord sa se uneasca cu tara noastra dar acum nu mai sunt. Ii apreciez si stimez pe cei cinstiti, oamenii de buna credinta care au respect si grija pentru tot ce este in jurul lor. Cu cei care sunt golani, hoti, banditi etc. normal ca nu ii agreez si nici in Romania nu as vrea sa-i vad. Cine vrea sa vina sa munceasca in Romania sa vina, atat timp cat sunt cinstiti sunt bineveniti, nu ma deranjeaza cum vorbesc.

| jakaji8 explică:

McNigel,mi-a placut raspunsul tau si de aceea iti dau FUNDAhappy