| DenissaDeea a întrebat:

Cine stie va rog sa imi explice mai detaliat cum pot reinstala din nou Mozilla Firefox? am deja programul instalat Mozilla Firefox, dar tot nu pot raspunde la intrebari? sau cum pot instala http://www.firefox.ro/ poate cineva sa imi explica mai detaliat pasi de urmat pentru instalarea programului, multumesc.

Răspuns Câştigător
| covexrobu a răspuns:

Hai ca iti explic de la a la z care sunt proceduriile pentru orice program pe care doresti sa il reinstalezi. Intra la starta settings acolo la control panel sau direct control panel daca ai start menu varianta xp. intri acolo la add/remove programs. acolo ti se va deschide o lista acolo alegi programul respectiv si dai remove este in coltul din dreapta. Parcurgi toti pasii apasand next si finish la sfarsit. Pe urma downloadezi programul sau daca il ai pe calculator il pornesti si ii dai next-uri pana cand ajungi la finish si gata ai dezinstalat si reinstalat programul din nou. Metoda asta trebuie sa o aplici la absolut orice program pe care doresti sa il reinstalezi. Succes.

4 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Nu e necesar sa reinstalezi Firefox-ul pentru ca problema care era pe TPU s-a rezolvat. Si eu am o varianta mai veche, probabil, dar acum pot sa postez raspunsuri pe cata vreme ieri nu puteam.

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Nu trebuie sa-l dezinstalezi, ci doar sa instalezi o varianta noua. Intra aici http://www.mozilla-europe.org/ro/ si descarca noua versiune. O sa vezi ca totul e foarte simplu. O sa poti din nou sa scrii mesaje. Succes!
Spune-ne si noua cum te-ai descurcat.

| dulshe a răspuns:

Pai mai intai va trebui sal dezinstalezi, iar dupa il instalezi iar, e ff usor
hmm vad k deja i reusitbig grin

daniela
| daniela a răspuns:

Mai intai intra in C, in Program Faill, Mozilla Fierfox, Uinstall etc si dezintaleaza ceea ce ai, apoi reinstaleaza de pe site-ul de mai sus noul Moziila (vezi ca e varianta scrisa cu verde) Nu e greu Ai grija da dai accept la conditiile impuse de ei si apoi tyotul merge de la sine