| ekkk a întrebat:

Cineva mi-a trecut numarul pe abonament
Pot da in judecata telekomul?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca pe abonament datele tale personale, ca titular si semnatura nu este a ta, atunci poti inainta chiar si actiune penala impotriva lor pentru fals in acte. Si o persoana juridica (firma) poate face obiectul unei actiuni penale, iar tu te constitui parte civila vatamaa.

| Violleta2022 a răspuns:

Desigur ii poti da, dar mai intai trebuie sa aflii cum de au intrat in posesia datelor tale personale si cine a semnat acel contact.

| gabbyella200051 a răspuns:

Sunt posibilitati. Dar depinde de ce circumstante