| anonim_4396 a întrebat:

Cineva mi-a zis sper sa faci cancer paduchioaso
o sa fac?

22 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cancerul nu se face de la vorbe proaste aruncate de unii. NU stie nimeni daca o sa faca cancer, dar riscul tau nu s-a schimbat in urma acestei amenintari.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da... blestemul e de altfel principalul factor de risc in ceea ce priveste cancerul

| T0T a răspuns:

Dacă nu ai păduchi ești în regulă.

| minrest a răspuns:

A zis ca spera, nu a zis ca o sa faci. Sperantele oamenilor sunt de regula inselate, asa ca nu o sa faci. In plus, cred ca nu esti paduchioasa, este? Se adresa unei paduchioase, nu tie, in cel mai rau caz face paduchioasa aia ipotetica, nu tu.

| Clorox a răspuns:

Tu ce crezi? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Posibil. Depinde... Daca mananci in fiecare dimineata si seara lapte ACRU (exact la ora 8 dimineata si 20:37 seara) sansele tale de a face cancer or sa scada considerabil.

| CdeMetal a răspuns:

Ai deja cancer prostieonar, stai liniștită.

| Kogaion a răspuns:

De obicei cand cineva blesteama, blestemul se intoarce asupra lui.

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Cred ca deja ai facut cancer la creier.

| Takishima a răspuns:

Blestemul este ca o incarcatura de energie care se dezvolta in timp. Odata ce devine destul de mare poate exploda asupra ta iar daca nu e destul de mare cat timp traiesti tu va cadea asupra urmasilor tai. Cred ca doar in cazul in care acestia urmeaza exemplul negativ al parintilor sa-i. Orice este repetativ are efect magic. Preotul cand repeta la slujba creaza o incarcatura magica similar blestemului si are efect ca unul. Am mai auzit cazuri cand un barbat continua sa repete " sa-mi iasa ochii din cap daca mint". Omul a murit intr-un accident de masina cu ochii iesiti din cap. Nu l-a omorat ceva zis neadevarat. Accidentele se intampla dar a repetat de prea multe ori expresia si avut efect asupra lui ca un blestem sau incantare a preotului. E bine sa stam atenti la cuvintele care le folosim. Sunt magice.
Sa sti ca insultele sunt insulte. Au negativitate asupra celor care le spun. Acel limbaj vulgar care acopera mai mult de 50% din cuvintele folosite pentru a comunica, nici nu ar trebui luat in serios. Sunt oameni vulgari si atat. Un blestem trebuie sa aiba si motiv real sa se prinda si nu cred ca s-ar lega acolo unde nu e inteligenta sau etica si morala.
Uneori se mai intampla sa insulti ca sa scapi de o tensiune emotionala, de nervi intinsi la extreme, de presiune. E ceva normal. Acest lucru nu ar trebui luat in seama mai ales daca nu ar afecta pe nimeni.
C e ti s-a intamplat tie e doar un abuz verbal. Nu ai motive sa faci cancer. Sa stai pizitiva, sa nu gandesti la astfel de lucru. Daca te gandesti, ai putea prin autosugestie sa iti dezvolti ceva.
Fi atenta la cuvinte. Sa nu le repeti.

| Defalucy a răspuns:

Nu,calmeaza-te.Este un,,,, blestem,,, o vorba rea.Și tu poți să îi urezi asta, nu înseamnă că va face.:*

| Crisstinayy12 a răspuns (pentru Defalucy):

Si bletemele se indep; inesc

| Moon1997 a răspuns:

Nu o sa faci laughing dumnezeu nu se uita in gura la tot prostu vorba aia

| Alexxxaa1010 a răspuns:

Categoric NU! laughing

| I3lacK a răspuns:

Este posibil sa faci

| Crisstinayy12 a răspuns (pentru I3lacK):

De ce?

| Crisstinayy12 a răspuns (pentru I3lacK):

Pentru ca a zis ea? e ca un blestem?

| I3lacK a răspuns (pentru Crisstinayy12):

Asa functioneaza natura

| Mitycuta a răspuns:

Nu mai asculta toate prostiile... Tu invata bine si respecta-ti părinții și o sa-ti fie bine in viata...

| SSS a răspuns (pentru Mitycuta):

Da, ascultarea de parinti (care o sa fie senili in curand) si tocirea lectiilor (in majoritate inutile) cu siguranta o sa-ti garanteze totul in viata.